Најмалку петмина загинати при пожар во Анкара

41

Пет луѓе загинаа, а 11 се повредени во пожарот што изби во напуштена зграда во индустриска зона во Анкара.

Во зградата биле сместени Авганистанци, кои на првиот кат складирале хартија за рециклирање.

Сè уште се испитува причината за пожарот.