Земјотрес со јачина од 4,4 степени ја погоди Албанија

354

Земјотрес со јачина од 4,4 степени ја погоди денеска Албанија. Епицентарот е на 64 километри североисточно од Тирана.

Засега нема информации за штети или евентуални повредени, а регистрираниот земјотрес е на длабочина од 10 километри.