Експлозија во зграда во Загреб, загина едно лице

38

Едно лице загина при експлозија, која одекна утрово во станбена зграда во центарот на Загреб.

Kако што пренесуваат медиумите од регионот, безживотното тело било пронајдено во еден од становите на зградата.

Засега не е позната причината за експлозијата.