Евакуирани вработените во судот во Сараево поради дојава за бомба

27

Сараевската полиција утрово добила дојава за бомба поставена во зградата на Кантонскиот суд во Сараево.

Од Оперативниот центар при Министерството за внатрешни работи во Сараево наведуваат дека е во тек контрадиверзионен преглед во зградата на судот, пренесе новинската агенција „Онаса“.

Оттаму соопштија дека вработените во зградата се евакуирани.