Две деца загинаа откако камион влета во нив

822

На местото за починка на автопатот меѓу Новска и Окучани во Хрватска, камион влетал во група луѓе кои биле надвор од своите возила, пренесе хрватскиот портал „24сата“.

Потврдена е смртта на два деца кои патувале на море, а две жени се здобиле со потешки повреди, пренесуваат хрватските медиуми.

Причината за оваа стаотна сообраќајка се неисправните кочници на камионот кои во тој момент не биле во функција.