Во Грција регистриран земјотрес со јачина од 5,2 степени

764

Според првичните информации од грчката Национална опсерваторија, во 17:38 по локално време во морскиот регион во близина на грчкиот остров Карпатос бил регистриран земјотрес со јачина од 5,2 степени.

Епицентарот на земјотресот бил со длабочина од 10 километри, на околу 80 километри југоисточно од островот Карпатос.