Малолетник избоден во билјард-клуб

221

Шестнаесет годишен малолетник од Мала Речица-Тетово, вчера по претходна расправија, а потоа и физичка пресметка со остар предмет му нанел убодна рана на 15-годишен малолетник.

Настанот, како што информираат од МВР, се случил во билијард клуб на улицата Илинденска во Тетово.

Потоа повредениот малолетник бил пренесен во Медицинскиот центар Тетово за укажување на лекарска помош.

Осомничениот малолетник бил приведен во полициска станица и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.