Хеликоптерска несреќа во Русија, загина екипажот

50

Четворица војници загинаа во падот на хеликоптер Ми-8 на аеродромот во Уголние Копи во регионот Чукотка, Русија.

Според првите податоци, несреќата се случила поради технички проблеми, соопштија надлежните од регионот Чукотка, пренесува ТАСС.

Локалната служба на итна помош наведува дека сите четири жртви се војници.

Комисијата за команда на руските воздухопловни сили го истражува местото на несреќата.