Убиен Палестинец што нападнал израелски војници со автомобил

117

Израелската армија денеска соопшти дека Палестинец бил убиен во Западен Брег по обид со возило да пегази израелски војници.

Во нападот ниту еден израелски војник не е повреден.

Во последните две години, забележани се многу напади со автомобили и ножеви во Западниот Брег.

Најмалку 119 Палестинци загинаа во судирите со израелската армија од 30 март.