Уапсен маж кој планирал напад врз амбасадата на САД во Брисел

37

Белгиската полиција уапси маж за кој се сомнева дека планирал да изврши терористички напад врз амбасадата на САД во Брисел, соопштија денеска обвинителите.

Мажот кој е идентификуван како М.Г. бил уапсен во саботата и е обвинет за тероризам, јави „Ројтерс“.

Тој ги негира обвинувањата.