Тројца ранети во оружен инцидент во Висконсин

89

Три лица се ранети денеска при оружен инцидент во компанија за софтвер во Медисон, во американската сојузна држава Висконсин, соопштија локалните власти.

Ранет е и напаѓачот кој пукал и кој подоцна починал во болница, пренесува АП.

Полицијата го истражува случајот.