Три лица загинаа при пад на дел од кула во Германија

51

Три лица загинаа кога дел од телевизиската кула во северен Хесен паднала врз нив, соопшти полицијата.

Платформата од контролната кула висока околу 50 метри паднала околу 9 часот утрово, пренесува АП.

Истрагата е во тек.