Три лица загинаа, а 38 се повредени во автобуска несреќа во Полска

43

Три лица загинаа, а 38 се повредени во автобуска несреќа што синоќа се случи во југоисточниот дел на Полска.

Автобусот превезувал украински туристи од Лавов кон Виена. 

Возилото паднало во провалија и се превртело неколкупати.

Еден од повредените е во критична состојба.