Трамп на сумо борење во Јапонија

392

Американскиот претседател, Доналд Трамп на својот твитер профил се пофали дека присустувал на сумо турнир, при неговата работна посета на Јапонија.


Американскиот претседател и првата дама седеа во царската ложа, каде што седат само членови на царското семејство.

Јапонскиот премиер, Шинзо Абе им приреди незаборавно срдечен дочек на Трамп и Меланија.