Торнадо срамни со земја хотел во Оклахома

222

Торнадо синоќа во доцните часови го погоди Ел Рено во Оклахома, пренесе „Фокс Њуз“.

Локалната телевизија јавува дека торнадото срамнило со земја цел хотел и дека има жртви. Спасувачки екипи веднаш почнале со акција за спасување луѓе заробени под урнатините.

Портпаролот на локалната полиција рекол дека загинале поголем број луѓе и дека во тек е извлекување жртви од урнатините. Како што се наведува, има и голем број исчезнати