Силен земјотрес го погоди Фиџи

389

Земјотрес со интензитет од 7.8 степени по Рихтеровата скала е регистриран на 123 километри југоисточно од Фиџи, на длабочина од 669 километри, соопшти денеска американскиот Геолошки центар.

По овој земјотрес, нема опасност од цунами во Тихиот Океан.