Се урна кубански патнички авион, има жртви

878

Авион од типот „Боинг 737“ на компанијата „Кубана де Авиасион“ се урна денеска набрзо по полетувањето од хаванскиот аеродром „Хозе Марти“.

Како што јави Си-Ен-Ен, авионот бил на лет кон Гвајана, а во него се наоѓале 107 патници и членови на екипажот.

Според американската телевизија, во несреќата има жртви.