Руската армија уништи два непознати дрона во Сирија

351

Руската армија собори два неидентификувани дрона кои се движеле кон воздухопловната база Хмејмим во Сирија.

Руската новинска агенција ТАСС јави дека ракетната одбрана на базата Хмејмим уништила два неидентификувани дрона во два дена.

Во нападите нема жртви, а не е предизвикана нути штета, а базата нормално функционира.