Пукање во средно училиште во САД

91

Полицијата одговорила на дојава за пукање во средното училиште „Топсејл“ кај градот Вилмингтон, во сојузната држава Северна Каролина во САД, пренесува магазинот „Тајм“.

Повеќе единици се испратени на терен од седум часот изутрина. Засега нема информации за повредени во инцидентот.

– Сите наши единици се обидуваат да го приведат напаѓачот – изјави полицискиот диспечер.