Пожар зафати зграда во Стразбур, има повредени и жртви

35

Пет лица настрадаа во пожар којшто избил во зграда во Стразбур, на североисточниот дел на Франција, соопштија локалните пожарникари, пренесува „Ројтерс“.

Истите извори наведуваат дека седум лица се повредени и се згрижени од страна на итната медицинска помош. Пожарот е под контрола.