Пожар во кулата на Трамп во Баку

904

Во главниот град на Азербејџан избувна пожар во кулата на Трамп, а сите улици кои водат до зградата се блокирани, пренесуваат руските медиуми.

Зградата, која има 33 ката, е завршена, но се уште не е вселена. 

На објавените снимки се гледа густ чад од врвот на зградата, висока 130 метри. 

Во декември Трамп Организејшн   (Tramp Organizejssn) од САД ги прекина лиценцните договори за изградба на такви градби во неколку земји.