Петмина ранети во пукотници во Сан Диего

562

Пет лица се ранети во два оружени инцидента во Сан Диего, јави АП.

Полицијата на Сан Диего соопшти дека две лица рано утрово застрелале три мажи и жена, додека петтото лице е рането во близина.

Меѓу повредените двајца се потешко ранети, но не се во животна опасност.

Локалната полиција верува дека двајцата осомничени се одговорни за двете пукања.

Не е јасен мотивот за нападите, но полицијата претпоставува дека станува збор за пресметка меѓу банди.