Официјални претставници на САД во Северна Кореја разговараат за подготовките на самитот

883

Американски официјални претставници денеска отпатуваа во Северна Кореја за да започнат разговори за подготовките на самитот меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, пишува  „Вашингтон пост“.

А мериканскиот весник се повикува на неименуван извор, кој е запознат со настанот. 
Истиот извор тврди дека поранешниот американски амбасадор во Јужна Кореја, Сунг Ким, пристигнал од Филипините, за да ги предводи  подготовките