Оружен инцидент во Лиеж, убиени четири лица

271

Двајца полицајци се убиени денеска во центарот на источниот белгиски град Лиеж, јавуваат медиумите.

Во престрелката бил убиен еден случаен минувач, како и напаѓачот, кој претходно држел жена како заложник.

Сė уште не се објавени детали околу мотивот за нападот.