На денот на изборите во САД се очекува невреме

47

Источниот дел на САД се очекува да биде зафатен од силна бура, а метеоролозите предвидуваат и снежни врнежи, како и појава на торнадо во некои подрачја.

Бурата, која донесе снег и до 40 сантиметри од Вајоминг до Колорадо, можно е во текот на денешниот ден да донесе снег и во Мисисипи.

Источната област ќе биде зафатена со невреме и на денот на изборите. Можна е бура во подрачјето од Атланта до Филаделфија.

Во Њујорк и Бостон се очекуваат грмотевици, додека во подрачјето на Големите Езера се очекува дожд и снег. Дожд се најавува и во Сиетл, а снег на Каскадските и Стеновитите планини.

Во централните делови на САД главно се очекува суво време.