На авион му експлодираа гумите при слетување, повредени неколку патници

290

Неколку патници се повредени кога на авион на „Јунајтед ерлајнс“ му експлодирале гумите при слетувањето на аеродромот во Њујорк, во американската сојузна држава Њу Џерси.

Авионот на летот 627 од Денвер со 166 патници, по експлозијата на гумите се излизга на пистата додека не застана, пренесе агенцијата AP.

Во тек е истрага за причината на инцидентот.