Лавров: Ситуацијата со Иран се развива кон опасно сценарио

91

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, изјави дека ситуацијата со Иран се одвива кон опасно сценарио, јави „Ројтерс“ повикувајќи се на руската новинска агенција РИА.

Претседателот на САД, Доналд Трамп, вчера воведе нови санкции кон Иран бидејќи иранската војска минатата седмица собори американско беспилотно летало.