Инцидент на аеродромот во Лион

98

На аеродромот во Лион откажани се слетувања и полетувања на авиони откако автомобил од засега непознати причини, влетал на пистата.

Возачот на автомобилот е уапсен. Детали за инцидентот на еден од најголемите француски аеродроми засега не се познати.