Инцидент во воз во Германија

88

Германската полиција застрела маж кој повредли две лица со нож во воз во северна Германија, јави ДПА.

Инцидентот се случил во воз кој сообраќал Хамбург – Фленсбург.

Еден од повредените е полицаец. Двајца полицајци реагирале откако напаѓачот избодел едно лице. При обидот да биде совладан, напаѓачот избодел еден од полицајците.