Земјотрес од 5,3 степени ја погоди централна Италија

118

Земјотрес со интензитет од 5,3 степени по Рихтеровата скала ја погоди централна Италија.

Засега нема информации за човечки жртви или за материјална штета.

Потресот бил во близина на Монтелчифоне во областа Молизе, на длабочина од 9 километри. Во истиот регион имаше потрес од 4,2 и 4,7 во вторникот.