Експлозија на градилиште во Анкара, еден загинат

520

Еден работник загина, а тројца се повредени во неконтролирана експлозија на динамит при изведување градежни работи во Анкара, јави Си-Ен-Ен Турк..

Според истиот извор, инцидентот се случил рано утринава во областа Алтиндаг.

Во областа на инцидентот испратени се амбулантни и противпожарни возила.