Гуаидо повика на масовни протести поради прекинот на струја

117

Лидерот на опозицијата во Венецуела, Хуан Гуаидо повика утре на масовни протести во целата земја поради прекинот на електрична енергија, која ги остави милиони луѓе во мрак во последните четири денови.

– Утре во 15 часот цела Венецуела да излезе на улиците – изјави Гуаидо во обраќање во Парламентот.