Голем пожар во зграда во Лондон

133

Голем пожар избувна вечерва во една четирикатна зграда во реонот на Бејсвотер во Лондон, соопшти лондонската противпожарна служба.

Во гаснењето на пожарот учествуваат најмалку 70 пожарникари со десет противпожарни возила. 

Во соопштението се посочува дека „горат по половна од првиот и вториот кат на зградата“.

Причините за пожарот засега не се познати, а нема ни информации за евентуални жртви.