Голема песочна бура зафати град во Тексас

99

Американец со дрон сними застрашувачко видео од песочна бура во округот Коахома, Тексас. На видеото се гледа како песочната бура полека се шири и го голта градот.

Како што е наведено во описот на видеото, снимателот морал брзо да го крене дронот во воздух, но и брзо да го приземји за ветерот да не го сруши.