„Викиликс“ објави снимка за која тврди е доказ за лажно слетување на Месечината

1475

На интернет се појавија снимки кои наводно покажуваат дека познатото видео за слетувањето на Месечината е лажно, односно дека не е снимено на тој сателит.

На снимката се гледаат космонаути, кои, наводно, шетаат по пустината Невада, а која треба да го претставува Земјиниот сателит.

Сопственикот на снимката на Јутјуб е „Викиликс“.