Берлускони успешно опериран

134

Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони, лапароскопски бил опериран во болница во Милано, поради опструкција на црева.

Кабинетот на 82-годишниот политичар соопшти дека операцијата била успешна и тој се чувствува добро.

Се очекува Берлускони да излезе од болница за неколку дена.

Тој беше хоспиталиран вчера.