Ѓоковиќ и сопругата се негативни на ковид-19

142

Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена се негативни на вирусот ковид-19, покажале резултатите од последните ПЦР тестови кои на сопружниците им биле направени во Белград.

Најдобриот светски тенисер, моментно, и неговата сопруга, не чувствувале никакви симптоми на вирусот, а тестот го направиле по претходен договор со лекарите.

Изминатите десет дена, по враќањето од Задар, Новак и Јелена Ѓоковиќ беа во самоизолација, следејќи ги сите протоколи и безбедносни мерки во врска со ковид-19.

Минатиот вторник, по враќањето од Задар, тестовите кои ги направија сопружниците покажаа дека тие се позитивни на коронавирусот.