Ферстапен ја продолжи верноста кон во Ред Бул

48

Холандскиот автомобилист Макс Ферстапен го продолжил договорот со Ред Бул со што стави крај на шпекулациите околу неговата иднина.

Медиумите најчесто шпекулираа дека по завршувањето на сезоната 2020 Луис Хамилтон ќе се пресели во Ферари, а на неговото место во Мерцедес ќе дојде Ферстапен.

Младиот холандски возач го ставил својот потпис на договорот со Ред Бул до 2023 година.

Сега останува да се види каква ќе биде ситуацијата во Мерцедес и Ферари по завршувањето на оваа сезона, која ќе започне за три месеци, бидејќи на крајот од годината им истекуваат договорите на Хамилтон и Фетел.