Одбојкарите на Струмица ја одбранија шампионската титула

705

Екипата на Струмица ја одбрани шампионската титула во одбојка откако во четвртиот меч од финалната серија попладнево во Скопје го совлада Вардар со 3-2.

Вардар ги освои првиот и третиот сет со 25-21 и 25-22, додека вториот и четвртиот им припаднаа на одбојкарите од Струмица со идентични 25-20. Петтиот решавачки сет го добија гостите.

Финалната серија почна со победа на Вардар, но Струмица, сепак ја потврди својата доминација во домашната одбојка и постигна три победи во низа за да слави со 3-1.