Мејведер може да се бори три рунди и на сон

100

Флојд Мејведер е подготвен за егзибициската битка со Теншин Насукава со кого ќе се бори во три рунди на новогодишната вечер во Јапонија.

Боксерот ветува спектакл, но не гарантира нокаут. „Ако се случи – се случи“, изјави Мејведер и е категоричен дека самиот тој нема да падне во несвест.

– Во сите мои години во боксот никогаш не сум паднал на подот. Можам да се борам три рунди и на сон. На 31 декември, само сакам да се забавувам – додаде боксерот.

Противникот на 41-годишниот Мејведер е 20-годишниот талент Насукава, кој забележува победи во кикбокс и ММА.