Ѓер се пласираше во финалето на Ф4 турнирот од ЛШ

878

Актуелниот европски првак Ѓер повторно обезбеди пласман во финалето на Ф4 турнирот од Лигата на шампионите, откако го победи ЧСМ Букурешт со 26:20 .

Противник на бранителот на титулата во финалето ќе биде победникот од вториот полуфинален натпревар меѓу Вардар и Ростов Дон.