Сигурни победи на фаворитките

77

Лидерките на табелата, Металург, славеа против Спартак (39-24), второпласираната екипа Куманово, имаше лесна задача во дуелот со Овче поле (14-57), а Вардар одигра рутински против младиот тим на Цемс (34-14). Стружанка стигна до 10-та победа сезонава во дуелот со Гевгелија (27-18), а Пелистер, пак, славеше на гостински терен против Деспина (29-22).