Најдобриот белгиски ракометар потпиша за Металург

193

Металург денеска се засили со нов ракометар на позиција среден бек. Се работи за Арбер Ќерими, кој доаѓа од француската екипа Сесон и кој е белгиски репрезентативец и најдобар играч на својата земја.

Ќерими има 28 години и е висок 180 см.

Арбер пристигна денеска и веднаш ќе отпатува за Маврово каде му се приклучи на тимот на Металург во подготовките за новата сезона.