Дисингер заврши во болница (видео)

567

Ракометарот на Вардар, Кристијан Дисингер ја заврши сезоната само 11 секунди пред крајот на првото полувреме против екипата на ППД Загреб во финалето на СЕХА-лигата.

Дисингер доби тежок удар од Поточник, а при падот дојде до тешка повреда на неговата лева рака.

Дисингер стана на нозе и го напушти теренот, но се работи за тешка повреда, која ќе го отежни овој натпревар.