Видео: Атрактивниот шут на Шпенде меѓу најубавите голови на колото во ЛШ

136
Фото: Дарко Андоновски,

Ракометарот на Металург, Александар Шпенде, беше меѓу најдобрите на средбата со Силкеборг, а еден од неговите осум реализирани удари заслужено се најде меѓу петте најубави голови на деветтото коло на Лигата на шампионите.