Брестовац ги објави промените за квалификацискиот натпревар против Грција

287

Селекторот на машката сениорска репрезентација Данило Брестовац ги објави промените во списокот на ракометари за квалификацискиот натпревар против репрезентацијата на Грција за обезбедување на пласман на ЕП 2020.

Македонија денес со почеток во 18 часот ќе го одигра последниот натпревар од квалификациите против репрезентацијата на Грција во Струмица.

На денешниот натпревар селекцијата на Македонија ќе настапи со три промени во однос на претходниот натпревар одигран против Турција во Ескишехир.

На местото на Стојанче Стоилов ќе настапи Горан Крстевски, Дарко Димитриевски ќе биде замена на повредениот Милорад Кукоски, и на местото од Томислав Јагуриновски е Мартин Серафимов.

Пренос од натпреварот ќе се емитува на телевизија „Телма“.