Горан Пандев и официјално ќе ја заврши сезоната во дресот на Парма, откако италијанскиот второлигаш вечерва го официјализираше трансферот на македонскиот голгетер.

Се очекуваше Пандев кариерата да ја заврши како член на Џенова, се најавуваше дека Македонецот има понуда за директорско место во овој клуб.