Како стартери на олстар-мечот во НБА-лигата, годинава ќе дебитираат Никола Јокиќ и Бредли Бил. Натпреварот ќе се одигра на 7 март во Атланта.

Стартерите избрани од Западната конференција ги предводи капитенот Леброн Џејмс, а покрај него и Јокиќ, тука се и Каваи Ленард, Лука Дончиќ и Стеф Кари.

Капитен на Истокот е Кевин Дурент, а другите избрани стартери се Јанис Адетокумбо, Бредли Бил, Џоел Ембид и Кајри Ирвинг.

Капитените Џејмс и Дурент ќе ги селектираат тимовите во пресрет на олстар-мечот.