Кошаркарски ѕвезди на свечената академија за роденденот на Лечиќ

325
Фото: Игор Бансколиев

Лазар Лечиќ, македонската кошаркарска легенда, на свечената академија в четврток (од 13 часот), во хотелот „Александар палас“ во Скопје, ќе ги собере кошаркарските легенди од регионот, по повод неговиот 80-ти роденден.

Најавено е дека во Скопје ќе пристигнат еминентни кошаркарски имиња, како Иво Данеу, Дино Раѓа, Никола Плеќаш, Драган Киќановиќ, Жељко Јерков, Ратко Тврдиќ, Мирко Новосел, Душан Ивковиќ, Божидар Маљковиќ, Богдан Тањевиќ, Панајотис Јанакис…