Кошаркарите на Ангели од Кисела Вода продолжуваат да редат победи

66

Кошаркарите на Ангели изминатиов викенд ја надиграа екипата на Феникс, на домашен терен во спортската сала „Независна Македонија“.

На овој дерби натпревар за првото место на табелата во Втората лига, клубот од Кисела Вода ја победи гостинската екипа со резултат 69-65.

Екипата на Ангели во следниот натпревар ќе ги одмери силите со Куманово.